Nievaldová Miloslava (Praha 1952)
Plachetnice
sklo medově hnědé, tavené ve formě, broušené a leštěné, sign. a dat. M. Nievaldová 11, 40 x 49 x 21,5 cm (Zí)
Autorka studovala Pedagogickou fakultu Karlovy Univerzity v Praze. Po jejím absolvování v roce 1976 se věnovala nejdříve malbě, ale od 90. let 20. století používá pro vyjádření svých výtvarných názorů sklo. Ač obor skla nestudovala, zabývá se malbou na sklo, vytváří okna do architektury a tvoří technikou tavené plastiky. Její objekty jsou plné křehkosti a fantazie při zachování hmoty taveného díla, autorka citlivě pracuje s povrchovou úpravou.
Nabízené dílo Plachetnice je typickou ukázkou její tvorby.
20.10.2016 - 20:00
- Dosažená cena: **
CZK 30.000,-
CZK 50.000,-
- Vyvolávací cena:
CZK 28.000,-
Plachetnice
Aukce: | Křehká síla skla |
Datum: | 20.10.2016 - 20:00 |
Místo konání aukce: | "Soho" Podolské nábřeží 1, Praha 4 |
Prohlídka: | 08.10. - 20.10.2016 |